Description for image 4

O nás

Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /data/web/virtuals/12732/virtual/www/includes/menu.inc).

Historie - Muzikantské životopisy

Hudebně zábavné duo v současné době tvoří otec s dcerou - Tomanovi:

Veronika Tomanová Veronika Tomanová - zpěv, klávesy, zobcová flétna

  • Mladá veselá slečna z muzikantské rodiny. Už od mateřské školky se učila hrát na zobcovou flétnu v místním kroužku. FOTO Veronika začátky. Od první třídy navštěvovala ZUŠ v Žamberku, kde se nejprve učila rok na harmoniku a poté 8 let na klavír a své působení na ZUŠ ukončila absolvenským diplomem. FOTO absolventský koncert. Na základní škole chodila zpívat do sboru, který zpestřoval kulturní akce konající se v obci Kunvald. Také chodila na soukromé hodiny zpěvu k učitelce Olině Kaláškové a rok do ZUŠ v Letohradě k učitelce Haně Bauerové. Dále působí v místním chrámovém sboru Jiná Doba. V osobním životě rebelka a velký živel. Miluje hudbu a tanec.

Mirek Toman Miroslav Toman - zpěv, klávesy, harmonika

  • Je stěžejní postava tohoto dua. V muzice mu vždy velkou inspirací byl jeho otec, který hrával na housle společně se skupinou kamarádů - Kunvaldský Šmydliboys, kam svého syna již v útlého věku vodil a postupně ho zasvětil do tajů muzicírování. FOTO Míra začátky V mládí navštěvoval ZUŠ v Žamberku, kde se 7 let učil hře na akordeon a poté ještě 2 roky na klavír.
  • Působil 25 let jako klávesák a zpěvák ve skupině Horizont, kde nesporně za ta léta nasbíral mnoho zkušeností. Během těchto let zaznamenala kapela mnoho personálních změn jak lze vidět na přiložených fotografiích. FOTO 1. začátek v kapele Horizont; 2. změna v kapele; 3. kapela. V těchto složeních hrávali na zábavách, plesích, svadbách a jiných akcích.
  • Na rodinných oslavách hrával zprvu sám a postupně ke zpestření mužského hlasu i se zpěvačkami např. Janou Hovádkovou. Nakonec objevil talent i u své dcery a od roku 2005 společně působí jako rodinné duo. FOTO Zpívání na akci běh Teryho Foxe a ostatní.
  • Dále se věnuje činnosti varhaníka v místním kostele, účinkuje v chrámovém sboru Jiná Doba a s některými členy hraje i na pohřbech v blízkém okolí.
  • Všestranně nadaný muzikant a improvizátor známý svou posedlostí muzikou a ochotou věnovat svůj volný čas ostatním lidem. Vždy srší optimismem a šíří ho mezi ostatní.

 

  • Na závěr bychom chtěli podotknout, že i přes muzikantskou minulost spíše patříme mezi amatéry a jak praví jedno moudro:„Chybovat je lidské a odpouštět božské.“, tak i nám se občas něco nepovede, ale věříme, že i přesto dokážeme potěšit duši a pomůžeme vám odreagovat se od shonu všedního života.
  • Naše motto: „Vaše spokojenost a radost na tváři je i naše!“